czwartek, 12 stycznia 2012

Układ krążenia



KONSPEKT ZAJĘĆ


Temat: Budowa i rola układu krwionośnego człowieka. 


Cele lekcji:

1. Wiadomości/Wiedza:

  • zna budowę i funkcję serca
  • zna budowę i podział naczyń krwionośnych człowieka oraz ich rolę
  • wykazuje zależność budowy i funkcji naczyń krwionośnych
  • rozróżnia budowę anatomiczną żyły i tętnicy
  • zna duży i mały obieg krwi
  • wie, czym różni się układ limfatyczny od krwionośnego
  • rozumie mechanizm pracy serca
  • wskazuje wpływ innych elementów organizmu na układ krwionośny

2. Umiejętności:
  • wyjaśnia funkcję poszczególnych elementów układu, uwzględniając ich budowę
  • zdobywa umiejętność wyciągania wniosków z przedstawionych materiałów (film)
  • umie pracować samodzielnie

    3. Postawa:
    • umiejętność samodzielnej pracy
    • zaangażowanie w zdobywaniu potrzebnych do wykonania zadań materiałów


    Środki dydaktyczne:

    - film : "Układ krwionośny (The circulatory system)- część II - Tajemnice ludzkiego organizmu"
    - internet


    Forma pracy:
    - lekcja internetowa
    - samodzielna praca ucznia


    Przebieg lekcji:

      1. Faza wprowadzająca  
      • Zapoznanie uczniów z celami lekcji 
       2. Faza realizacyjna
      • film o układzie krwionośnym- "Układ krwionośny (The circulatory system)- część II - Tajemnice ludzkiego organizmu" 
       3. Faza podsumowująca
      • test
      • praca domowa




    PRZEBIEG ZAJĘĆ:



    Waszym dzisiejszym zadaniem jest obejrzenie filmu i wypełnienie krótkiego testu podsumowującego oraz zrobienie pracy domowej.




    FILM O UKŁADZIE KRWIONOŚNYM:





    Praca domowa:


    Korzystając z Google-DOCS:


            *Zadanie 1: Wykonaj tabelę,w   
               której porównasz budowę żył i
               tętnic.


            *Zadanie 2: Opisz dwie wybrane
               choroby związane z układem krążenia.


    Dokumenty udostępnij.










    TEST